Pora žodžių apie Reiki

By | 2020 13 gruodžio

Viešoje Facebook’o erdvėje tenka perskaityti įvairių nuomonių apie Reiki ir tai yra gerai.. kiekvienas kalba iš savo sąmonės lygmens, savo patirčių ir suvokimų arba nesuvokimų..

Reiki šaknys yra budizme.. Dainichi Nyorai arba Mahavairočana Buda – Kosminis Buda yra Reiki šaltinis. Didžioji Šviesa arba Gyvybinė energija apšviečianti Visatą. TAI YRA ŠALTINIS.. Reiki šaltinis.

Reiki praktikos pagrindas yra Reiki principai – Japonijos imperatoriaus Meidži(1867–1912) suformuluoti etikos/moralės priesakai, kuriuos Reiki sistemos įkūrėjas Mikao Usui pritaikė savo mokiniams; jie skamba taip:

Būtent šiandien:
Esu be pykčio;
Esu be nerimo;
Esu dėkingume;
Atlieku savo darbą(pareigas) sąžiningai;
Esu geras visoms gyvoms būtybėms.

Negyvenant pagal šiuos principus apie Reiki energiją nėra reikalo kalbėti  tiesiog.. galima praktikuoti įvairias praktikas, atlikti panašius pratimus kaip ir Reiki, įvardinti tai prana, bioenergija, kosmoenergetika ar kuom tik nori, bet.. energijos ŠALTINIS ir jos kokybė bus ne ta, o su tuo ir visos susijusios pasekmės.

Antrojo Reiki simbolio šaknys yra randamos sanskrito simbolyje Hrih:

HRIH yra Amitabha Budos bidža mantra. Tai taip pat yra Tibeto tradicijos Avalokiteshvara bidža mantra. Todėl galima laikyti, kad HRIH simboliškai atspindi Amitabha Budą ir (arba) Avalokitesvara Bodhisattvą. Paprastai jis įtraukiamas į paskutinę 6 skiemenų mantros OM MANI PADME HUM dalį, kad pabrėžtų kitų šešių skiemenų mantros pobūdį, apimančią jų esmę.

„Om Mani Padme Hum“ yra šešių skiemenų mantra Avlokitesvarai, kuris yra vadinamas apsaugotoju nuo pavojų. Teigiama, kad tas, kuris deklamuos šią mantrą, bus išgelbėtas nuo visų pavojų ir bus apsaugotas. Ši mantra plačiai naudojama mahajanos budizme. Šią mantrą galima rasti užrašytą ant uolų, maldos ratų, stupos sienų, laisvų akmenų, sukrautų kaip Mani (brangenybės) keliuose, takuose, kalnų perėjose, kaimų prieigose ir išėjimuose.

… tai tiek šiam kartui..
Linas 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments