Skip to content

Kaip atliekamas seansas

  • Linas 

Reiki seansas išoriškai panašus į masažą, tačiau yra du esminiai skirtumai: klientas guli ant gulto apsirengęs ir užsiklojęs, o gydytojo plaštakos ant kliento kūno dažniausiai guli ramiai padėtos – jų poziciją gydytojas pakeičia tik pajutęs jose energetinius pokyčius.

Reiki gydymas išoriškai taip pat atrodo labai panašus į „gydymą tikėjimu”, t.y. gydymą, uždedant plaštakas ant paciento kūno. Tačiau Reiki nėra „gydymas tikėjimu”, nes šiuo atveju nebūtina tikėti gydymo efektyvumu – gydymo procesas vyksta bet kuriuo atveju. Gydomajai energijai nėra kliūtis net ir aršus skepticizmas, netgi jei klientas gulasi ant gulto su žodžiais: „Žinau, kad iš to neišeis nieko doro”. Kodėl? Reiki reiškia „dvasios valdomą gyvybinę jėgą”. Tai tokia jėga, kuriai net ir skeptiškai nusiteikęs protas negali ilgai sąmoningai priešintis, nes netrukus žmogus pats pajunta galingą, švelnią ir mylinčią šios jėgos prigimtį. Japoniškas žodis Reiki dažniausiai verčiamas kaip „universali gyvybinė energija”. Reiki gydymo seanso metu naudojama būtent ši, o ne individuali žmogaus energija. Energetinė invazija kuria ir palaiko paciento kūno ir sąmonės harmoniją, kuri yra sveikatos ir savijautos ramstis.

Galimybė perduoti universaliąją gyvybinę energiją išskiria Reiki iš kitų gerbtinų senovinių gydymo tradicijų, tokių kaip šamanizmas, kurio esmė yra ta, kad gydytojas prisiima paciento ligą sau. Tuo tarpu Reiki gydytojas anaiptol nereikalauja iš praktikuotojo prisiimti paciento fizinių, dvasinių nei emocinių negalių.

Reiki skiriasi ir nuo moderniųjų gydymo metodikų, kaip antai švediškas masažas, kurios reikalauja fizinio sukaustytų paciento raumenų masažo. Reiki neapkrauna gydytojo fiziškai ir jo neišvargina, nes energijai perduoti nereikia jokių fizinių pastangų, išskyrus plaštakų uždėjimą ant paciento kūno. Tačiau daugelis pacientų po seanso tvirtina: „Tai buvo kur kas geriau nei paprastas masažas”. Dažniausiai raminantis energijos poveikis yra toks stiprus, kad pacientas užsnūsta ir pabunda visiškai atsipalaidavęs ir atsigavęs. Masažuotoja ir fizioterapeutai neretai išmoksta Reiki būtent tam, kad turėtų galimybę pacientams suteikti gydymo procedūras, kurios iki išsekimo nenuvargintų jų raumenų ir sausgyslių. Vis daugiau akredituotų masažo mokyklų, be kita ko, siūlo ir Reiki kursus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *