Penkių Reiki elementų sistema

By | 2020 30 gruodžio

Per pastaruosius 100 metų Reiki sistema išgyveno nemažai pokyčių. Joje buvo pašalinta, pakeista ar sukurta daugybė kitų aspektų. Kultūriniu požiūriu sistema prisitaikė prie įvairių tradicijų, kur ji buvo modifikuota, kad atitiktų kiekvienai tradicijai būdingas moralines ir dvasines vertybes. Individualiai ją taip pat kiekvienas Reiki meistras stengiasi pritaikyti pagal savo skonį ir įgūdžius, tačiau šie penki pagrindiniai elementai išliko. Todėl lengva suprasti, kodėl daugeliui praktikų šiandien yra iššūkis aiškiai matyti penkis sistemos elementus.

Usui ezoterinio budizmo, vadinamo Mikkyô, maišymas su senovės Šugendô praktikomis, klasikiniai samurajų mokymai ir kovos menai davė Reiki sistemai išskirtinumą. Pasitelkęs tradicinius mokymus jis savo nepakartojamu būdu norėjo atskleisti tai, ką reiškia būti žmogumi.

Todėl, ne pati energija daro šią sistemą unikalia, o einamas kelias. Šis kelias išsivystė į vieną, susidedantį iš penkių elementų:

  • Reiki principai (Gokai)
  • Reiki meditacijos ir technikos (įskaitant „Kokyû Hô“)
  • Gydymas rankomis (Tenohira)
  • Reiki simboliai ir mantros (Širuši ir Jumon)
  • Reidžu ir Iniciacijos

Daugumą šių dalykų praktikas praktikuoja vienas – Gokai, Kokyû Hô, Širuši bei Jumon. Tenohira taip pat yra praktikuoja savarankiškai su galimybe jį naudoti ir kitiems. Visi šie elementai tampa kasdienės asmeninės praktikos dalimi kartu su reguliariai gaunamais reidžu iš mokytojo, kai tai įmanoma. Kiekvienas iš elementų daro atskirą įtaką praktikui, kuriančiam pilną sistemą, kuri atneša galingus pokyčius jo gyvenime.

Kiekvieno iš šių penkių elementų naudojimas atskirai yra stipri praktika, tačiau kai juos sujungiate, tai sukuria išsamų dvasinį mokymą, kuris yra prieinamas visiems. Kiekvienas elementas palaiko kitą, užpildydamas spragas, kurios natūraliai atsiranda skirtingiems praktikams. Nėra dviejų žmonių, kurie mokydamiesi turi vienodus poreikius. Dėl šios priežasties darbas su visais penkiais elementais kiekvienam praktikui suteikia didesnes sėkmės galimybes. Šie elementai kartu sukuria tvirtą, tačiau lanksčią visumą, palaikančią praktikus jų individualiuose dvasiniuose keliuose.

Jei Reiki praktikai žengs Usui pėdomis (metaforiškai) ir tvirtai praktikuos, jie bus tikri, kad atras gilesnius, nuoseklesnius ir ilgalaikius Reiki sistemos naudos rezultatus.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments