Skip to content

Kas yra Reiki?

Remiantis JAV Nacionalinio Sveikatos Instituto apibrėžimu, Reiki priklauso “Biolaukų medicinai į kurią įeina sistemos naudojančios subtilias energijas tiek žmogaus kūne, tiek ir aplink jį”.

Japonų kilmės žodis susideda iš dviejų skiemenų REI (dvasia) ir KI (energija, gyvybinė jėga). Reiki panaudoja dvasinę ar kosminę energija gydymo procesui. Gydymas vyksta fiziniame, emociniame ir dvasiniame lygmenyse. Kaip modernus gydymo metodas Reiki prasidėjo XX amž. pradžioje Japonų Budistų vienuolio Mikao Usui (1865 – 1926) dėka.

Norint tapti Reiki praktiku žmogus turi gauti apmokymus iš Reiki meistro ar mokytojo. Mokymas susideda iš specifinės informacijos ir iniciacijų arba suderinimų. Iniciacijų tikslas įgalinti būsimą praktiką perleisti Reiki per save. Kiekviena iniciacija yra meditacinė jungtis tarp mokytojo ir mokinio, per kurią mokytojas “derina” mokinio energetinius centrus Reiki energijai. Po iniciacijos praktikas(-ė) tampa gebantis perduoti energija per savo galvą(akis, kvėpavimą), krūtinę bei rankas pacientui. Norint atlikti iniciaciją, mokytojas tam tikra seka naudoja Reiki simbolius, kartu su vizualizacija ir kvėpavimu. (Manoma, kad Reiki simbolius M. Usui “gavo” patyręs nušvitimą. Jie turi Japoniškus pavadinimus ir yra sudaryti iš Japonų bei Sanskrito rašmenų) Tie patys simboliai yra naudojami ir Reiki seansų metu, bet kita seka. Jų tikslas yra sukoncentruoti Reiki praktiko dėmesį bei intenciją.

Reiki seansai gali būti atlikti asmeniškai ar per atstumą. Kontaktinio seanso metu praktikas deda savo plaštakas į tam tikras pozicijas ant ar virš paciento kūno ir leidžia Reiki (universaliai energijai) padėti pacientui sveikti. Seansas per atstumą yra atliekamas pasitelkiant Reiki simbolius. Yra tikima, kad atstumas tarp Reiki praktiko ir paciento neturi įtakos gydymo efektyvumui, panašiai kaip maldos efektas.

Reiki seanso metu pacientas įprastai jaučia relaksaciją ir ramybę, gali pajusti šilumą ar kitus subtilius ir malonius pojūčius. Gydymas trunka nuo 15 iki 60 minučių, nors gali ir dar ilgiau. Kadangi Reiki praktikas nenaudoja savo asmeninės energijos, o tiesiog perduoda universalią meilės ir atjautos energiją, kuri niekada nesibaigia, tai po seanso jis pats jaučiasi geriau. Atliekant Reiki gydymą praktikas neužsiima paciento diagnoze. Seanso metu paciento kūnas (energetinis) “traukia” reikalingą gydančios energijos kiekį ir paskirsto jį ten kur reikia. Dėl to šios energijos “perdozavimas” ar perdavimas “blogos” rūšies energijos Reiki seanso metu yra neįmanomas.