Skip to content

Čakros, mūsų energetiniai centrai

Čakros yra sūkuriniai energetiniai centrai, išsidėstę po visą mūsų kūną. Septynios pagrindinės čakros kontruoliuoja mūsų psichologines savybes. Apatinėje kūno dalyje esančios čakros yra daugiau atsakingos už mūsų inkstinktus, o viršutinės už protinę veiklą.

muladhara

MULADHARA

Pirma – bazinė čakra. Ji susijusi su asmenybės išgyvenimo aspektu. Emociniame lygyje su noru gyventi, o fiziniame lygyje su imunine sistema. Todėl, kai žmogus yra depresyvus, energija bazinėje čakroje blokuojama ir nusilpsta imuninė sistema. Taip pat ši čakra blokuojama, kai žmoguje nublanksta noras gyventi, jis nebeturi jokio įkvėpimo kūrybiniam gyvenimui. Ši čakra susijusi su sekrecijos liaukomis, išskiriančiomis adrenalino hormoną, kuris padeda mums kovoti su situacija arba bėgti nuo jos. Adrenalinas – stimuliuoja motyvacijas, gyvenimo meilę, jėgą ir t.t. Jeigu žmogus fiziškai silpnas, tai bazinei čakrai reikia labai daug Reiki energijos.

Jei nėra galimybės laikyti rankų ties bazine čakra, tada reikia dirbti su pėdomis – ten esančios antrinės čakros yra susijusios su bazine čakra.

SVADIŠTHANA

svadhistanaAntroji čakra – sakralinė. Labai paplitęs jos pavadinimas Hara – tai japoniškas terminas. Antroji čakra susijusi su stabilumo aspektu. O stabilumas susijęs su kūrybine saviraiška ir su dvasine ramybe. Taigi, gaunama grandinė: stabilumas – saviraiška – dvasinė ramybė.

Saviraiška – tai darbas, kurį mes darydami, gauname grįžtamąją energiją (paprastai pinigų formoje). Ta energija padeda mums išgyventi, pasiekti tam tikrą stabilumą gyvenime. Ramybė ateina, kai mes esame patenkinti savo veikla, kai žinome, kad tobulėjame savo profesinėje sferoje.

Bet, deja, mūsų visuomenėje dažniausiai taip būna, kad žmonės užsiima ne savo prigimtine veikla. Jie užsiima ne tuo, kam turi vidinį polinkį, dėl to nejunta dvasinės ramybės. Tokia būsena sukelia ilgalaikį vidinį dvasinį diskomfortą ir nepasitenkinimą savimi.

Veikla, kuri atitinka mūsų prigimtį, automatiškai palankiai veikia sąmonę. Netinkamas darbas iššaukia nepasitenkinimo jausmą – žmogus tiesiog tampa nelaimingas.

Antroji čakra taip pat atsako ir už seksualumą. Dėl netinkamų tradicijų visuomenėje ši čakra būna užgniaužiama ir gauna mažiau energijos, nei kitos. Ji tarytum sumažėja savo apimtimi.

Mūsų suvartojamo maisto energetiniai resursai susikaupia 1-2 čakrose. Tai bazinė varomoji energija (jai priklauso ir seksualinė energija), kuriai yra būdinga sublimuotis į aukštesnę kūrybinę energiją – pakilti į viršutinius centrus. Sublimacija pakelia šią energiją į širdies čakrą, o ji yra susijusi su rankomis. Mes dirbame rankomis, tokiu būdu kūrybinis potencialas išreiškiamas rankų pagalba. Toliau energija kyla į galvą, į “trečiosios akies” čakrą. Žmonės, užsiėmę mėgstamu darbu, visą laiką sublimuoja (kelia aukštyn) 1-2 čakrų energiją. Tai linksmi, visada energingi, žvalūs žmonės. Seksualinė energija jiems nesukelia problemų.

Per širdies čakrą ir Hara mes esame siejami vieni su kitais asmeniniais santykiais. Kai mes nesavanaudiškai rūpinamies žmogum, ir mylime jį, būname su juo susieti per širdies čakrą. Tokie santykiai suteikia laisvės ir gaivumo jausmą. Santykių laisvė leidžia žmogui natūraliai rodyti savo jausmus, būti natūraliam. Bet kai mes esame susieti su kitu žmogumi vardan savo išgyvenimo, stabilumo, materialinių tikslų pasiekimo, įvairiausių savanaudiškų vilčių, tai toks ryšys susiformuoja per Hara centrą, o tai susaisto asmenybę ir ji nebesijaučia laisva.

Tokie santykiai yra priklausomi nuo išorinių sąlygų, todėl jiems visą laiką gresia suirimas. Taip būna tada, kai žmogus sako: – „Kaip aš ištversiu, jei tau kas nors atsitiks.” Tokie santykiai susiję su Hara, o ne su širdies čakra, jie sukelia dusinimo jausmą, nes asmuo yra susaistytas energetiniais pančiais, einančiais iš partnerio Hara centro.

Kai netikėtai sužinome šokiruojančią žinią, susijusią su mūsų išgyvenimu, saugumu, stabilumu, mes imame jausti tuštumą Hara centre, tarytum kažkas iš ten buvo išimta.

Vaiko pradėjimo problemos taip pat yra susiję su Hara centru ir bazine čakra. Nors čia gali būti visa puokštė kitų problemų, bet visų jų esmė yra gyvenimo baimė. Jei žmogus bijo gyventi, tai kaip jis gali duoti naują gyvybę? Taip galima paaiškinti ir gimdymo problemas. Endokrininės liaukos, susijusios su Hara centru yra lytinės sekrecijos liaukos.

Hara – tai stabilumo centras. Stabilumas – tai būsena, kai yra įvykdytos visos sąlygos, susijusios su mūsų išgyvenimu. Stabilumo nebuvimas įtakoja mūsų Hara. Per didelis svoris dažniausiai susijęs su stabilumo nebuvimu. Kai žmogus jo negauna iš išorės, jis pradeda kaupti svorį stabilumo centre.

Tačiau per didelis svoris ne visada būna Hara centro blokavimo pasekmė. Jis dažniausiai atsiranda dėl gerklės čakros užblokavimo.

MANIPURA

manipuraTrečia čakra – saulės rezginys. Ji susijusi su valios aspektu. Mūsų kūne yra du valios centrai: saulės rezginys ir “trečia akis” (šeštoji čakra).

Ši čakra atsakinga už pasitikėjimą savimi, savigarbą ir meilę sau. Reikia daug Reiki energijos trečiajai čakrai šiais atvejais:

  • Reiki gydytojams, esantiems jautrios natūros, užjaučiantiems savo pacientus. Tokie jausmai įtakoja jų emocinę, psichinę, fizinę būseną.
  • Sergantiems diabetu.
  • Kenčiantiems nuo sutrikusio arterinio kraujospūdžio.
  • Turintiems nepilnavertiškumo jausmą arba norą dominuoti.
  • Nervingiems, jaučiantiems baimę ir napasitikėjimą.
  • Kenčiantiems nuo kitų asmenų priklausomybės.
  • Studentams prieš egzaminus, kad turėtų pakankamai pasitikėjimo savimi.
  • Norintiems išsivaduoti iš žalingų įpročių.
  • Esantiems depresinėje būsenoje.
  • Tiems, kurie kontaktuodami su kitais, jaučiasi netekę energijos.
  • Turintiems kasos ar skrandžio problemų. (Endokrininė sekrecijos liauka, susijusi su trečiaja čakra yra kasa).

ANAHATA

anahataKetvirtoji – širdies čakra. Ji yra krūtinės centre, o ne ties širdimi, kuri paprastai būna labiau į kairę. Gyvenimo aspektai, susiję su širdies čakra – asmeniniai santykiai, meilė, mielaširdingumas.

Didžiąją žmogaus gyvenimo dalį sudaro santykiai – tarp sutuoktinių, tėvų ir vaikų, giminaičių, pažįstamų, draugų ir t.t. Bet kokios emocijos ir jausmai, susiję su santykiais, įtakoja širdies čakrą.

Neteisingas gyvenimo būdas ir neharmoningi santykiai, labai sekina širdies čakrą. Tada jai reikia papildomos energijos. Kai trūksta meilės, tada reikia energizuoti ir širdies čakros projekciją nugaroje. Endokrininė sekrecijos liauka, susijusi su širdies čakra, vadinasi Timusu. Timusas labai glaudžiai susijęs su imunine organizmo sistema. Jis kontroliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą organizme, kurie kovoja su infekcija. Motinos turėtų energizuoti savo vaikučio širdies čakrą kasdien po 10 minučių.

Širdies čakrą reikia energizuoti šiais atvejais:

  • Širdies sutrikimo problemų.
  • Skausmai krūtinės srityje.
  • Astma arba plaučių problemos.
  • Po širdies priepuolio.
  • Sutrikęs arterinis kraujospūdis.
  • Artimų santykių nutrūkimas.
  • Įvairios sntykių problemos.
  • Prisirišimas prie blogų įpročių.
  • Polinkis pykti arba polinkis pyktį užgniaužti.
  • Kūrybinės raiškos problemos.
  • Baimė atiduoti.
  • Nerimo ir susinervinimo pašalinimui (šiuo atveju reikia ir Hara centrą gydyti)
  • Bet kokios problemos pečiuose ir rankose.

VIŠUDHA

višudhaPenktoji čakra – gerklės. Ji susijusi su kūrybine raiška. Emocijos – širdies čakroje, idėjos – trečiosios akies čakroje, o už vieną ir už kitą atsakinga gerklės čakra. Jeigu žmogaus savišraiška yra užblokuota, tai blogai veiks gerklės čakra. Gali būti pažeista organizmo sritis, atsakinga už kalbos mechanizmą. Bet koks savišraiskos užgniaužimas veiks gerklės čakrą. Žmogus, nesugebantis pasidalinti savo pergyvenimais ir problemomis, susidurs su nesklandumais šioje srityje.

Jei nėra galimybės išreikšti savo jausmų, bus pakenkta skydliaukė, o tai gali pasireikšti nusipenėjimu. Tokiais atvejais pirmiausia reikia gydyti skydliaukę, o po to ir Hara centrą.

Galvos skausmų, virškinimo problemų arba skausmo juosmenyje priežastys gali būti susiję su gerklės čakra, nes visos jos yra atsiradusios dėl užgniaužtos savišraiskos. Gydykite pirmoje eilėje gerklės čakrą, o po to širdies.

ADŽNA

adžnaŠešta čakra vadinama “trečiąja akimi”. Ji susijusi su įdėjomis, intelektu, vaizduote ir pasaulėžiūra. Pasaulėžiūra – tai tam tikras požiūris ir įsitikinimai, kurie yra kiekvieno žmogaus sąmonėje. Kai norime gydyti psichiką, tai reikia dirbti su šia čakra.

Esant galvos skausmams, blogai atminčiai, sunkiam mąstymui, kamuojat nemigai, pergyvenant stresus, sergant sinusitu, migrena, esant padidėjusiam jautrumui šviesai, blogai koncentracijai energizuojame šią čakrą. Kitą čakros pusę (pakaušyje) reikia gydyti, kai būna problemų su virškinimu ir šlapimo išsiskyrimu.

Šią čakrą reikia energizuoti, norint pašalinti prisirišimą pie žalingų įpročių, pagerinti tarpusavio santykius, kai atsiranda nemotyvuotas jaudulys, įtampa. Taip pat, esant sunkioms ligoms, fizinėms ir emocinėms traumoms.

Ši čakra susijusi su Hipofizės liauka. Hipofizė yra vadinama visų sekrecijų liaukų karaliumi, nes kontroliuoja visas kitas.

Kaip buvo minėta, kūne yra du centrai, atsakantys už mūsų valią – saulės rezginys ir “trečioji akis”. Mūsų motyvų energija yra išlaisvinama per “trečiąją akį”. Ši čakra taip pat atsakinga už intuityvujį jutimą, aiškiaregystę. Hipofizė kontrolioja valios jėgą, sugebėjimą atskirti, matyti, girdėti, atminti. Genijai turi padidėjusią Hipofizės liauką. Ji taip pat kontroliuoja ir kūno vystymąsį (ūgį).

Gydant žmones, turinčius polinkį meluoti, vogti, nepaklusnius, reikia energizuoti “trečiosios akies” čakrą.

Ilgalaikė baimė įtakoja Hipofizę – žmogus gali tapti silpnu ir baikščiu. Įtampa ir nerimas taip pat sutrikdo jos veiklą ir gali sukelti aukštą kraujospūdį bei virškinimo problemas.

SAHASRARA

sahasraraKarūnos čakra – septintoji. Ji yra viršugalvyje ir susijusi su intuicija bei dvasingumu.

Minčių lygmenyje gauta informacija, vidinis balsas (sąžinė), šeštasis jausmas (intuicija) ateina per šią čakrą. Mes kontaktuojame su Aukščiausiuoju per šia čakrą. Meditacijos metu ši čakra ypatingai suaktyvėja. Jei yra sutrikęs protinis vystymasis, reikia energizuoti šią čakrą.

Esant asmenybės susidvejinimui, hiperjautrumui šviesai, nuo kurio apima galvos skausmas, reikia energizuoti karūnos ir saulės rezginio čakras. Karūnos čakra susijusi su kankorėžine liauka, atliekančia biologinio laikrodžio vaidmenį. Ši liauka naktį išsiria melatonino hormoną. Tai jautri šviesai liauka, būtent dėl to kai kurie žmones negali miegoti degant šviesai.

Tags:

1 thought on “Čakros, mūsų energetiniai centrai”

  1. Pingback: Širdies čakros atvėrimas | Reiki Širdis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *