Tikrasis satsangas

By | 2020 23 liepos

K: Kai aš esu čia, šalia jūsų ir kalbuosi su jumis, patiriu ramybę. Ar tai nėra ženklas, rodantis dvasinės praktikos progresą?
A: Apie ką tu kalbi? Tu kalbi iš vaikų darželio lygmens. Aš nesikreipsiu į tavo mumukša klasės lygiu, o kreipsiuos kaip į sadhaką. Kiek laiko tu jau užsiimi dvasine praktika?

K: Nuo vaikystės, kadangi mano šeima yra labai dvasinga; o be to dvasingumas yra mano hobis.
A: Labai gerai. Tačiau, tu vistiek dar esi vaikų darželio lygyje. Vienintelis kelias tau – atsikratyti savo proto-kūno tapatybės.

K: Aš suprantu visą tai intelektualiai, bet nepatiriu to, todėl atvykau į satsangą.
A: Ką turi galvoje sakydamas satsangą? Tai tik įprastas dvasinis žargonas. Nuo šios akimirkos turėk tvirtą įsitikinimą, jog “Aš esu Brahmanas, be jokio pavidalo, jokios formos, be jokių proto apibūdinimų. Aš esu sąmoningumo pasireiškimas.”

Tuomet suvoki, kad esi beformis, kad tau negalioja jokios kąstos ar įsitikinimai, nebelieka jokių sąvokų.

Mumukša yra darželyje, nors ir su dvasiniu polinkiu, tačiau išlieka tapatybė su kūnu-protu. Sadhaka yra tas, kuris atsitapatino nuo kūno-proto. Siddha yra tas, kuris įsitvirtino “Aš Esu” žinojime ir peržengė tai.

Šioje kelionėje, tu labai gerai supranti kur tu esi.

A: [Kalba su kitu žmogumi] Šio jauno vyro mama gulėjo mirties patale, bet aš jam užtikrinau, kad ji nemirs. Tai buvo kažkiek metų atgal, ir šiandien, ji vis dar gyva. Jo motina buvo tokia užtikrina savo mirtimi, jog net pati nusipirko savo mėgstamas gėles laidotuvėms. Aš liepiau jai atsistoti ir paruošti man arbatos. Tuo metu, mano požiūris buvo “Aš esu Brahmanas”; šiai dienai tokio požiūrio jau atsisakiau. Tada buvau tvirtai įsitikinęs, kad viskas, ką darysiu ar spręsiu įgaus formą. Šioje vietoje įvyko daug dalykų. Bhajanai skamba čia nuo 1932 metų. Aš buvau pirmasis Vanmali pastato nuomininkas.

[Buvo ir daugiau kalbų apie ten nutikusius stebuklus. Aplink Maharaj yra nutikę begalė stebuklų, bet jam niekada nerūpėjo kalbėti apie praeitį ar ateitį.]

A: Žmonės atvyksta čia tikėdamiesi išspręsti savo problemas, ir kai jų paklausiu kodėl čia atvykai, jie tiesiog išvardina jas. Aš jiems atsakau, “Tas faktas, kad jūs čia atvykote reiškia, kad jūsų problemoms lemta išsispręsti. Jūs galite keliauti.”

Dabar jūs visi atvykstate;
Kas veda jus čia?
Tai jūsų pačių esatis.

Jus traukia ši vieta, todėl kad savyje turite tam tikras savybes.
Jūs įsitvirtiname aukščiausioje būsenoje.

Tai nėra pasaulietinė trauka. Nei jūs, nei kas nors kitas žinote ką nors apie šią trauką. Ši trauka yra jums, kad jūs būtumėte savo amžiname būvyje, savo namuose. Kai yra ta trauka, jūs ateina čia.

K: Mokslininkai kalba apie “juodąsias skyles” į kurias patenka visa visata.
A: Tu esi tas Absoliutas, tu praryji visą visatą.

~ Guru Nisargadatta Maharaj – Sąmoningumas ir Absoliutas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments