Robotas irgi sapnuoja

By | 2021 7 kovo

K: Jūs minėjote, jog negalite prisiminti patirčių kas nutiko jums būnant kartu su Ramana Maharši. Tačiau mokslas teigia, jog smegenys užfiksuoja kiekvieną patirtį mūsų gyvenime. Ar visa tai yra kažkur smegenų rūsyje? Kaip tai paaiškintumėte?

A: Tai, ką noriu pasakyti tiems, kuriems įdomu klausytis to, ką noriu pasakyti, yra tai, kad nėra tokio dalyko kaip patirčių visuma. Atmintis yra fragmentinė. Norėdamas paaiškinti, ką turiu omenyje sakydamas, kad visa tai yra rėmuose ir kad visas žmogaus kūnas veikia akimirką, turiu nurodyti vieną pagrindinį dalyką, tai yra, kaip veikia jutimai. Tai, kas yra, yra tik atsakas į stimulą. Atsakymo niekas neišverčia, išskyrus tai, kad jis registruoja dirgiklius taip pat, kaip informacija registruojama perkeliant vaizdus iš vieno diskelio į kitą. Visi šie atsakymai nėra susieti. Kiekvienas iš jų yra nepriklausomas kadras. Daug fantazijos turi mūsų bandymai suprasti, kas iš tikrųjų ten vyksta.

Pateikiu jums pavyzdį, ką draugas norėjo, kad veikčiau, kai buvau kalvų kurorte Indijoje. Jis sakė, kad pasiekęs konkretaus kalno viršūnę, jis turės 360 laipsnių kampo visos vietos vaizdą. Taigi jis nutempė mane į viršų. Nenorėdamas, dvejodamas stūmiausi į tos kalvos viršų ir bandžiau patirti tai, ką jis vadino 360 laipsnių visos vietos vaizdu. Aš pasakiau sau: “Tas kolega juokauja pats ir įsivaizduoja daiktus. Kaip įmanoma pamatyti 360 laipsnių šios vietos vaizdą ? Aš matau tik 180 laipsnių kampą. Taigi tai, ką jis mano patiriantis, gimsta iš jo paties vaizduotės. ” Tai (rodydamas į save) yra nepajėgus kurti vaizdų. Sensorinio suvokimo pavertimas vaizdais yra kultūrinis indėlis. Kai mano akys nežiūri į tave, jokiu būdu šis organizmas (rodydamas į save) negali sukurti jūsų įvaizdžio. Problema yra vaizdų kūrimas, kuris gimsta iš mūsų vaizduotės ir dažniausiai dėl to, ką ten įdeda mūsų kultūra.

K: Aš klausau….

A: Taigi aš bandau pasakyti, kad tai, ką daro smegenys, paverčia šiuos jutiminius suvokimus atminties rėmais. Atmintis nėra pastovus veiksnys. Atsitinka taip: kai šviesa nukrenta ant objekto ir suaktyvina regos nervą, ji meta vaizdą į tinklainę. Tai mes sužinojome tyrinėdami savo biologiją ir to mokė biologija mūsų mokyklose. Bet iš tikrųjų, jei norite patirti faktą, tai yra vaizdą to, į ką žiūrite, tai yra kažkas, ko jūs negalite patirti. Kodėl pateikiu šį pavyzdį, tai išvaduoja mus nuo daugelio idėjų, kurias turime atmintyje. Įsijungę regos nervai, jie savo ruožtu suaktyvina smegenų neuronus, įjungia atmintį ir pasako, kad objektas yra tas ar tas. Taigi kitas kadras visiškai skiriasi nuo ankstesnio kadro.

Leiskite pateikti kino kameros pavyzdį. Kino kamera užfiksuoja viską, kas vyksta, kadruose. Pavyzdžiui, jūs paimate mano rankos judėjimą iš čia – ten yra dešimt skirtingų kadrų, rodančių, kad ranka iš čia persikėlė. Ir norėdami pamatyti judėjimą ekrane, turite naudoti dirbtinį daiktą, vadinamą projektoriumi. Ir tik tada jūs matote rankos judesį, dirbtinai sukurtą projektoriaus pagalba. Garsas yra kažkas panašaus į tai, ką jie daro kino industrijoje. Garsas yra devyniolika su puse kadrų už atitinkamo kadro. Tarp jūsų daromo vaizdo ir garso yra tarpas – devyniolika su puse kadrų. Lygiai taip pat mintis vyksta labai lėtai. Kol ateis ir užfiksuos „kas ten yra“ savo kadre, jūsų akys pasislinks kažkur kitur, ir tas kitas dalykas bus visiškai ištrintas.

K: Aš mąstau apie televiziją. Tai gali būti taip pat geras pavyzdys. Ten paveikslo niekada iš tikrųjų nėra. Tai tik taškų rinkinys. Smegenims reikia sujungti taškus į paveikslą.

A: Smegenys veikia būtent tokiu būdu. Visuma dalykų yra užfiksuojama kaip taškai ir vaizdai yra matomi fragmentais. Yra iliuzija, kad yra kažkas kas stebi dalykus. Tiesą sakant, nėra nieko, kas žiūrėtų į dalykus. Jums gali pasirodyti labai keista, kai sakau, kad nėra nieko, kas kalbėtų. Tu esi tas, kuris priverčia mane kalbėti; čia nėra nė vieno (rodančio į save), kuris kalbėtų. Nieko nėra. Jums tai gali pasirodyti labai keista, bet taip yra. Tai tokia mechaika, tačiau mes nesame pasirengę priimti šio gyvo organizmo mechaninio veikimo.

K: Taigi, jūs neturite tapatybės pojūčio, asmeninės savęs tapatybės?

A: Jokiu būdu, nes ten nėra centro; ten nėra psichikos; ten nėra „aš“. Vienintelis „aš“, kurį ten galiu rasti, yra pirmo asmens vienaskaitos įvardis. Turiu naudoti pirmojo asmens vienaskaitos įvardį, norėdamas jį atskirti nuo antrojo asmens įvardžio. Tai viskas. Bet nėra nieko, ką tu galėtum įvardinti kaip „aš“. Tai yra priežastis, kodėl negaliu sau pasakyti, kad esu laisvas žmogus, kad esu nušvitęs žmogus. Taip pat niekaip negaliu žinoti, kad jūs nesate nušvitęs žmogus, kad nesate laisvas žmogus. Man nereikia tavęs išlaisvinti ar apšviesti, nes norint tai padaryti, aš turiu turėti savo atvaizdą ir santykyje su tuo galiu turėti tavo atvaizdą. Taigi mūsų turimi vaizdai yra susiję su tuo, kokie norėtume būti, kokie turėtume būti, kokie turėtume būti ir kokie turime būti.

K: Kai jūs keliavote po pasaulį, aplink jus rinkdavosi žmonės. Kodėl juos traukė prie jūsų, kodėl jie nori jus matyti?

A: Jie vis dar mano, kad aš galiu padėti jiems. Aš jums pasakysiu apie pokalbį, kuris neseniai įvyko Bangalore. Jie visi yra mano draugai. Neturiu jokių bhaktų, mokinių ar pasekėjų. Aš sakau jiems, kad jie yra mano pasekėjai, nes jie kartoja viską, ką sakau. Jie įsimena mano teiginius ir juos kartoja. Nėra jokios naudos juokauti, kad jie manęs neseka. Tą akimirką, kai jie pakartoja tai, kas nėra jų, jie tapo kažkieno pasekėjais.

Vieną kartą, kai su didžiule aistra tvirtinau, kad viskas, kas man nutiko, įvyko nepaisant visko, nepaisant mano apsilankymo pas Ramaną Maharši, nepaisant mano kontaktų su J. Krišnamurti ir asmeninių pokalbių su juo bei nepaisant visų dalykų, kurių tikėjosi kažkas, kuris norėjo būti nušvitęs žmogus, vienas draugas iš auditorijos pasakė: „Mes negalime sutikti su jūsų teiginiu„ nepaisant “…“ Jis pasakė, kad mano pareiškimai nėra svarbūs. „Problema yra labai paprasta“, – sakė jis. “Jei mes priimsime tai, ką jūs sakote, būtent tai, kad viskas, kas nutiko jums, įvyko neatsižvelgiant į tai, ką jūs darėte, ir kad viskas, ką padarėte, buvo nesvarbu, mes prarandame vienintelę jūsų viltį. Mes vis dar manome, kad nors ir praradome tikėjimą jais visais, negalime prarasti tikėjimo jumis “. Aš jam pasakiau, kad tai yra vienas dalykas, kuris yra jame, todėl neįmanoma išsivaduoti iš visko, nuo ko jis bando išsivaduoti, nes jis pakeitė vieną dalyką kitu. Tai viskas, ką galime padaryti. Vieną iliuziją pakeičia kita iliuzija, o vieną mokytoją – kitas. Niekaip negalite veikti nepakeisdami vieno dalyko kitu.

K: J. Krišnamurti minėjo, kad nėra autoritetų, nėra mokytojų ir nėra jokio kelio. Kiekvienas turim savo gyvenimo kelią, kuris mus nuveda ten, kur esame. Jūs taip pat turite savo gyvenimo kelią, kuris jus nuvedė į ten, kur esate dabar.

A: Bet aš negaliu jums pasiūlyti nieko, kas nevaidino rolės mano gyvenime. Tai būtų neteisinga.

K: Kodėl neturėtumėte sakyti, kad kiekvienas iš mūsų turi individualų ir unikalų gyvenimo kelią ir iš to išeina, viskas kas tik yra?

A: Kiekvieno individo unikalumas negali pasireikšti užgniaužiant kitų patirtis. Juk iš tiesų neegzistuojame nei aš, nei jūs. Tave ir mane sukūrė visuma tų patirčių, ir mes turime jomis panaudoti, kad galėtume protingai ir nuoširdžiai veikti šiame pasaulyje.

K: Tai jūs dabar kuriate mane?

A: Jūs dabar kuriate mane.

K: Jūs mane dabar kuriate?

A: Ne, aš nekuriu jūsų, kadangi aš neturiu savęs vaizdo čia. Taigi, viskas ką jūs matote čia(rodo į save) yra jūsų pačių kūryba ir įsivaizdavimas apie mane. Aš nežinau ar jūs supratate ką noriu pasakyti. Aš neesu susijęs su tuo, kas vyksta jumyse. Tai, kas čia yra, atspindi tik tai, kas yra priešais mane tinklainėje. Bet jo vertimo nėra, nes jis yra to judėjimo dalis, kuris ten vyksta.

K: Kaip suprantu iš jūsų pasakymo, kad reikia gyventi kiekvieną akimirką, kokia ji ateina.

A: Tokie teiginiai yra labai klaidinantys. Mes atsiduriame tokioje situacijoje, kai manome, kad mums įmanoma gyventi akimirką po akimirkos. Bet tai yra kūnas, kuris veikia tose akimirkose.

K: GERAI, kūnas veikia akimirka po akimirkos.

A: Tas, kuriam įdomu gyventi akimirką, kuris yra protas, negali taip gyventi, nes jo išlikimas priklauso nuo pakartotinių išgyvenimų. Žinios, kad tai „aš“, tęstinumas nėra kažkas kitas. Jūs turite išlaikyti tą centrą visą laiką, ir vienintelis būdas išlaikyti tą centrą yra pasikartojantis procesas, kartojant tuos pačius senus išgyvenimus vėl ir vėl, ir vis dėlto įsivaizduojant, kad vieną dieną jūs veiksite akimirksniu… Būtent ši viltis suteikia jums jausmą ir tam tikrą patirtį, kuria gyvenate kiekvieną akimirką. Tačiau galimybės iš tikrųjų gyventi akimirką niekada nebūna, nes protas domisi tik tęstinumu. Todėl jis sugalvojo idealą gyventi nuo akimirkos iki akimirkos, „be proto“ ir visus kitus dalykus. Per šias gudrybes jis žino, kad gali išlaikyti savo tęstinumą.

K: Kartais mes taip įsitraukiame į savo veiklą, kad joje pametame save ir ta prasme gyvename šia akimirka.

A: Neteisinga taip sakyti, kad jūsų įsitraukimas į kažkokią veiklą yra „aukštesnio“ lygio. Tai patyrimas, kuriam norite suteikti didesnę reikšmę ir tada manote, kad į ją labai įsitraukėte.

K: Bet jūs apie tai negalvojate, nes nėra intervalo.

A: Ne. Yra tik mintys. Bet jūs iš to padarėte nepaprastą patirtį, o jūsų noras būti tokiais visada yra vienas dalykas, kuris yra neįmanomas. Muzikantas mano, kad jis yra pasinėręs į tai, ką daro. Reikalingas visas jūsų dėmesys, kad išsakytumėte viską, ką darote, o kai nėra dviejų dalykų, jums tai padaryti yra daug lengviau, nei tada, kai apie tai galvojate.

K: Aš iš tikrųjų mąstau apie patirtis, kai jos nutinka. Tada apmąstau juos. Pažvelgęs į dangų ir pamatęs danguje skrendantį vanagą, pamatau vanagą ir po to apmąstau: “O, mačiau vanagą!” Bet tuo metu, kai matau, apie tai negalvoju.

A: Matote, tai nėra teisinga, nes mes buvome priversti tikėti ir jūs tikriausiai sutinkate su tuo teiginiu, kad kol išgyvenate tam tikrą dalyką, to nežinote. Tai, kad prisimenate, nesvarbu, ar tai vadinate vanagu, ar ne, reiškia, kad jūs ten buvote labai įsitraukęs. Pažįstu daug žmonių, kurie man sako, kad jie buvo bemintėje būsenoje, kad buvo akimirkų, kai „aš“ nebuvo. Bet kai toks dalykas iš tikrųjų nutinka, jis kartą ir visiems laikams, ir niekaip negalite susieti tų akimirkų ir sukurti tęstinumą. Taigi teiginiai, kad patirdami dalyką, jūs nežinote apie patirtį ir kad jūs tai suprantate arba suprantate tik po to, kai patirtis praėjo, yra labai abejotini. Jei taip būtų, tai būtų kartą ir visiems laikams sugriovusi visą išgyvenančią struktūrą. Tai būtų kažkas panašaus į žemės drebėjimą, pataikiusį į šią vietą, ir kas nutinka po niekas nežino. Būtų įvykęs daiktų pasikeitimas, o vėliau organizmas veikia labai normaliai ir natūraliai. Tai atrastų naują pusiausvyrą.

K: Kodėl mes gyvename čia ir dabar kaip žmonės?

A: Kodėl mes klausiame klausimo „Kodėl mes esame čia?“ Kas jums sako, kad esate čia? Ar jūs jau ten? Tai žinojimas, kuris jums sako, kad esate čia, kad aš čia.

K: Aš turiu tam tikrą sąmoningumą buvimo čia, pojūtį buvo čia.

A: Pojūtis taip pat yra mintis. Mes norime pajusti, kad jausmai yra svarbiau už mintis, tačiau jokiu būdu negalima patirti jausmo neišverčiant jo turimų žinių rėmuose. Pavyzdžiui, pasakykite sau, kad esate laimingas. Jūs net nežinote, kad esantis pojūtis yra laimė. Bet jūs užfiksuojate tą pojūtį turėdami žinių apie tai, ką vadinate laimės būsena, ir kitą būseną – nelaimės būseną. Tai, ką bandau pasakyti, yra tai, kad jūs turite apie save žinias, kurios sukūrė ten save ir padeda patirti save kaip esybę. Man ne itin patinka žodis „sąmoningumas“. Jis naudojamas netinkamai. Tai trinta moneta, ir visi ją naudoja tam, kad pateisintų kai kuriuos savo veiksmus, užuot pripažinę, kad jis padarė kažką ne taip. Kartais sakote: „Aš nežinojau, kas ten vyksta“. Tačiau sąmoningumas yra neatsiejama šio žmogaus organizmo veiklos dalis. Ši veikla būdinga ne tik žmogaus organizmui, bet ir visoms gyvybės formoms – kiaulei ir šuniui. Katė tik žiūri į tave ir jos suvokimas neturi pasirinkimo. Paversti tą suvokimą įrankiu, kurį galite naudoti pokyčiams pasiekti, reiškia tai suklastoti. Sąmoningumas yra neatsiejama gyvojo organizmo veiklos dalis. Taigi „sąmoningumas“ nėra tinkamas vartoti žodis.

Mums neįmanoma atskirti savęs nuo likusių dalykų. Jūs nesiskiriate nuo kėdės, ant kurios sėdite. Tačiau jus nuo kėdės skiria jūsų turimos žinios – „Tai kėdė“, „Jūs sėdite ant kėdės“. Tačiau faktas yra tas, kad pojūtis, susijęs su jūsų ir kėdės santykiais, yra prisilietimo pojūtis. Tačiau prisilietimo jausmas dar nereiškia, kad esate atskirai nuo šios kėdės, kurioje sėdite. Aš nesistengiu sakyti, kad jūs esate kėdė. Tai būtų per daug absurdiška.

Iš tikrųjų tai, kas verčia jausti, kad kūnas yra, yra kūno traukos jėga, kūno sunkumas. Jūs jaučiate kūno egzistavimą dėl gravitacinės traukos. Aš kažkur pradžioje sakiau, kad tu paveiki viską, kas ten yra, ir visa, kas yra, tave veikia. Šio teiginio fakto jūs negalite patirti, nes tai yra vienas vieningas judėjimas. Tą akimirką, kai atskiriate abu ir sakote, kad tai yra atsakas į tai, jūs jau pradėjote veikti žinias apie turimus dalykus ir pasakėte sau, kad tai yra atsakas į tą stimulą.

K: Kvantinė fizika sako mums, kad viskas yra surišta, ir mes esame dalis visatos.

A: Bet jie priėjo prie to kaip prie koncepcijos. Taip padarė ir metafizikai Indijoje. Jie priėjo prie to fakto ir pasakė, kad nėra kosmoso. Kosmosas yra labai svarbus dalykas, kad galėtumėte išgyventi šiame pasaulyje. Bet fakto, kad yra kosmosas, niekada negali patirti. Mokslininkas atėjo pas mane ir pareiškė, kad nėra kosmoso, nėra laiko ir materijos. Aš pasakiau: “Jūs kartojate įsimintą teiginį. Tikriausiai pateiksite man lygtį, kad galėčiau įrodyti, jog nėra tokio dalyko kaip kosmosas. Bet tarkime, kad jūs gyvenate gyvenime kuriame nėra vietos, (aš visada pateikiu neapdorotų pavyzdžių ,) kas nutiks jūsų santykiams su žmona? ” Kai žmonės meta man tokias frazes – kad nėra stebėtojo arba kad stebėtojas yra stebimas – aš jiems skiriu sunkumų ir stengiuosi priversti juos suvokti, ką jie sako. Teologams, metafizikams ir mokslininkams labai įdomu aptarti šiuos dalykus. Bet kai jis perauga į mūsų kasdienio egzistavimo ir mūsų santykio su mus supančiais žmonėmis lygį, tai labai skiriasi. Jei pasakysite sau, kad stebėtojas yra stebimas, ir pritaikysite tai situacijai, kai ketinate mylėtis su savo žmona, kas nutiks?

K: Ar yra situacija, kai stebėtojas yra tikrai stebimas?

A: Tuo visi santykiai baigiasi. Tai pabaigta. Sakyti, kad stebėtojas yra stebimas, yra beprasmis teiginys, kartojamas ad nauseam(lot. argumentas iš kartojimo). Jie iš tikrųjų nežino, kas nutiks, kai taip bus. Visi santykiai bus baigti.

K: Tai mes esame tik automat….

A: Automatiškai kartojami žodžiai ir frazės, kurios yra įsimintos. Jie neturi reikšmės mūsų veikimo būdui.

K: Ar jūs esate tik automatas?

A: Aš esu automatas. Nėra nė vienos minties, kurią galėčiau pavadinti savo. Jei šis kompiuteris (rodantis į galvą) neturi informacijos apie tam tikrą temą, jis tyli. Taigi jūs valdote kompiuterį (rodote į save). Jums įdomu sužinoti, kas yra šiame kompiuteryje. Ir kas iš manęs išeis, yra jūsų. Tai, ką jūs vadinate spaudiniu, yra jūsų ir jūs ką nors skaitote jame.

K: Tai aš esu sapnuotojas, o jūs esate sapnas.

A: Jūs sukūrėte mane. Jūs turite visus atsakymus ir jūs užduodate klausimus.

K: Aš manau, aš jau turiu atsakymus.

A: Kitu atveju, kaip galėtų būti klausimai? Jūs neesate tikras, kad tai yra atsakymai.

K: Na, aš kaip ir visi čia, klausinėjantys klausimus, kuriuos gali užduoti bet kuris asmuo.

A: …. į kuriuos jie jau turi atsakymus. Bet jie nėra tikri, kad jie yra atsakymai. Ir jie neturi drąsos šalinti tuos atsakymus pateikusius asmenis. Ten atsiranda sentimentų, ir jūs prarandate drąsą išmesti atsakymus, ir tuos, kurie pateikė atsakymus, pro langą.

K: Ką aš gaunu iš to, kad jūs turite būti individualus.

A: Jei norite būti individualus ir būti savimi, jums nereikia nieko daryti. Kultūra reikalauja, kad būtum kažkas kitoks, nei esi. Koks milžiniškas energijos kiekis – valia, pastangos – švaistome bandydami tuo tapti! Jei ta energija išsiskiria, ko mes negalime padaryti? Kaip paprasta būtų kiekvienam iš mūsų gyventi šiame pasaulyje! Tai taip paprasta.

Mintis yra tavo priešas

Protą sugadinantys pokalbiai su vyru, vadinamu U.G.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments