Pasitikėjimas Guru

By | 2020 23 liepos

Mano veiksmuose nėra jokios prasmės. Dalykai nutinka taip kaip nutinka – ne todėl, kad aš kažką darau, o todėl kad aš esu ir tai nutinka. Iš tikrųjų niekas niekada nevyksta. Kai protas yra neramus, jis priverčia Šyvą šokti, kaip šoka mėnulis ant neramaus ežero paviršiaus. Visa tai klaidingi pavidalai.

…kad ir kokį vaidmenį turėčiau ar kad ir kuom užsiimčiau – aš išlieku tas, kas esu; “Aš esu” nepajudinamas, nesupurtomas, nepriklausomas.

Kai aš sakau “Aš esu” aš neturiu galvoje atskiros būtybės su kūnu kaip jos centru. Turiu omenyje būties visumą, sąmonės vandenyną, visą visatą to kas yra. Aš neturiu troškimų, nes esu amžinai.

Žodžiai išduoda jų tuštybę. Realybės negalima apibūdinti, ją reikia patirti. Negaliu rasti geresnių žodžių tam, ką žinau. Tai, ką sakau, gali pasirodyti juokinga. Bet tai, ką žodžiais bandau perduoti, yra aukščiausia tiesa. Viskas yra viena, kad ir kiek ginčytumės. Viskas yra daroma, kad patenkinti vieną šaltinį ir kiekvieno troškimo tikslas yra tai ką mes vadiname kaip “Aš esu”.

Lygiai taip pat, kaip saulė atsispindi milijardu rasos lašų, taip ir amžinybė kartojasi be galo. Kai kartoju: „Aš esu, Aš esu“, aš tiesiog tvirtinu ir iš naujo patvirtinu bet kada egzistuojantį faktą. Jūs pavargote nuo mano žodžių, nes nematote gyvos tiesos už jų. Kreipkitės į tai ir rasite visą žodžių ir tylos prasmę.

…Aš pasitikėjau savo Guru. Ką jis man sakė daryti, aš ir dariau. Jis nurodė koncentruotis į “Aš esu” – Aš taip ir padariau. Jis man pasakė, kad aš peržengiu bet kokį suvokimą ir įsivaizdavimą – Aš patikėjau. … Jūs galite pasirinkti bet kurį kėlią, kuris jums tinka; jūsų nuoširdumas nulems jūsų progreso greitį.

~Guru Nisargadatta Maharadž

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments