Pabaiga yra pradžioje

By | 2020 23 liepos

K: Ar jūs sakote, kad nėra ribos tarp gerų ir blogų dalykų?
A: Nėra skirtumo, kadangi nėra nei gerų nei blogų dalykų. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje yra tik būtina ir nebūtina. Tai kas reikalinga yra teisinga, o kas nereikalinga yra klaidinga.

K: Kas tai nusprendžia?
A: Situacija nusprendžia. Kiekviena situacija yra iššūkis, reikalaujantis tinkamo sprendimo. Kai sprendimas tinkamas iššūkis įveikiamas ir problema nustoja egzistuoti. Jei sprendimas netinkamas problema lieka neišspręsta. Jūsų neišspręstos problemos yra tai kas sudaro jūsų karmą. Išspręskite jas tinkamai ir būkite laisvi.

K: Man atrodo, kad jūs mane nuolat verčiate gryžti prie savęs. Ar tai reiškia, kad nėra objektyvaus pasaulio problemų sprendimo?
A: Pasaulio problemas sukūrė nesuskaičiuojamas kiekis žmonių, tokių kaip tu, kiekvienas su savo baimėmis ir troškimais. Kas gali tave išlaisvinti iš tavo asmeninės ir socialinė praeities, apart pačio tavęs? Ir kaip tu tai padarysi, nebent pamatysite skubų poreikį būti pirmą kartą be potraukio, atsiradusio dėl iliuzijos? Kaip tu iš tiesų gali padėti, jei tau pačiam reikia pagalbos?

K: Kokiu būdų senovės išminčiai padėdavo? Kokiu būdu jūs padedate? Kažkam iš to nauda, be abejonės; jūsų vedimas ir pavyzdys jiems reiškia daug; bet kokiu būdu jūs paveikiate visą žmoniją, gyvenimą ir sąmoningumą? Jūs sakote, kad jūs esate pasaulis; kokią įtaką jam padarėte?
A: O kokios įtakos tu tikiesi?

K: Žmogus yra kvailas, savanaudis, žiaurus.
A: Žmogus taip pat yra išmintingas, meilus ir malonus.

K: Kodėl ne vyrauja gerumas?
A: Vyrauja – mano realiame pasaulyje. Mano pasaulyje net tai, ką jūs vadinate blogiu, yra gėrio tarnas ir todėl reikalingas. Tai tarsi ligos ir karščiavimai, kurie išvalo kūną nuo nešvarumų. Liga yra skausminga, netgi pavojinga, tačiau, jei gydoma teisingai, tai gydo.

K: Arba nužudo.
A: Kai kuriais atvejais mirtis yra geriausias vaistas. Gyvenimas gali būti daug blogesnis už mirtį, o tai retai būna nemaloni patirtis, kad ir kokie būtų pasirodymai. Todėl, gailėkite gyvų, o ne mirusių. Mano pasaulyje ši gerų ar blogų dalykų problema neegzistuoja. Tai kas reikalinga yra geris, o tai kas nereikalinga yra blogis. Jūsų pasaulyje malonumas yra gėris, o skausmas yra blogis.

K: Kas yra būtina?
A: Augti yra būtina. Užaugti yra būtina. Palikti gerą, dėl geresnio yra būtina.

K: Kuo tai baigsis?
A: Pabaiga yra pradžioje. Jūs baigiate ten kur pradedate – Absoliute.

K: Tai kame tada bėda? Grįžti ten, kur pradėjau?
A: Kieno bėda? Kuri bėda? Ar jums gaila sėklos, kuri turi augti ir daugintis, kol ji taps galingu mišku? Ar jūs nužudote kūdikį, norėdami išgelbėti jį nuo gyvenimo vargo? Kas negerai su gyvenimu, ar jo per daug? Pašalinkite auginimo kliūtis ir visos jūsų asmeninės, socialinės, ekonominės ir politinės problemos tiesiog ištirps. Visata yra tobula kaip visuma, o jos dalys siekiančios tobulumo yra džiaugsmo išraiška. Savanoriškai paaukokite netobulą į tobulą ir daugiau nebus kalbų apie gėrį ir blogį.

K: Vis dėl to mes bijome geresnio ir kabinatės prie blogesnio.
A: Tai yra mūsų kvailystė, veržimasis į beprotystę.

Iš knygos Nisargadatta Maharaj – “Aš esu Tai”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments