Nirupana 78

By | 2020 23 liepos

Dievas yra tyras sąmoningumas, esantis kūne. Kai kūnas miršta, prana iškeliauja. Tačiau Atmanas niekur nejuda. Ar erdvė iš šio kambario persikelia į kitą kambarį? Ne, kadangi viskas yra jame. Kai sąmonė ir prana yra kartu, skausmas ir malonumas yra jaučiamas. Kai prana atsiskiria nuo sąmonės, skausmo ir malonumo patyrimų nebelieka. Kūnas yra pagamintas iš maisto. Ar tavo prigimtis yra maistas?

Kai tu prisimeni, jog esi sąmoningumas – Guru yra su tavimi. Įsivaizdavimas, kad tu esi žmogus yra nuodėmė. Tu neturi pradžios. Dievas atsiranda vėliau. Dievas turi Savo pradžią pirmapradėje majoje. Šis šaltinis neturi priežasties. (Dievas – pasireiškimas yra sukuriamas iš Absoliuto – to, kas neišreikšta)

Kai nėra kūno, tai nėra ir žodžių. Kai nėra žodžių, nėra ir pojūčio „Aš esu“ ar „Aš neesu“. Yra tokia eilutė: „Prieš viską yra sėkla, pojūtis „Aš esu“. Tikroji religija yra gyventi kaip Savastis. Jūs galite daryti ką tik norite, tačiau niekada netapatinkite savo sąmonės su kūnu. Sąmonė yra Sadguru. Atminkite, ryte kylantis budrumas yra šventas Dievo žvilgsnis. Atminkite tai, kai užsiimsite savo dienos darbais. Šventos Guru pėdos yra Guru judėjimas. Tai yra tikroji jūsų prigimtis.
Nėra skirtumo tarp to kuris kalba ir to kuris klausosi. (Juose veikia ta pati sąmonė) Kai sąmoningumas pasidaro tyras, jis atsiskleidžia.

Užkalbėjimai apvalo praną. Prana apvalo protą. Kai sąmonė pasidaro ypač tyra, kaip rezultatas tyro proto, ji atsiskleidžia savaime. Toks žmogus vadinamas džnaniu. Sąmoningumas, pojūtis „Aš esu“ yra Guru. Nesusitapatinkite su kūnu. Tai gali matyti erdvę, bet erdvė negali matyti sąmoningumo, nes ji atsiranda vėliau.

Tas, kuris veikia yra prana. Kai prana yra kūne, tuomet yra pažinimo kokybė. Tik palikus kūną ji tampa universali. Išgirdę tai jūs suprasite, kad mirtis yra klaidinga samprata. Penkių elementų kūnas yra sukurtas iš pirmapradės majos. Tačiau, mes neesame kūnas. Būkite tyloje ir medituokite į tą, kuris tai pažysta. Mantra yra duota tam, kad protas nurimtų.

Nirupana 78
Ketvirtadienis, Gruodžio 7, 1978
Šri Nisargadatta Maharaj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments