Dvasinis tobulėjimas per karmas

By | 2021 23 vasario

Norėdami pasiekti sėkmės dvasiniame tobulėjime per karmas turime pasitelkti karmą jogą. Karma jogos tikslas yra sąmoninga evoliucija per karmas. Terminas sąmoninga evoliucija nurodo vidinę proto ir sąmoningumo būseną, vidinę dėmesingumo būseną, pastabumą ir atidumą. Nors veiksmą atlieka jutimai, kūnas ir protas, poveikis yra psichologinis. Norint pasiekti šią vidinę būseną per karmas, reikia išsiugdyti tam tikrą požiūrį. Šis karma jogo požiūris pagrįstas šešiomis idėjomis:

  1. Žinoti, kad kiekvienas veiksmas yra galimybė išmokti ir augti.
  2. Laikykitės dharmos karmoje, o ne troškimų.
  3. Darykite viską kaip galima geriau, išryškindami savo kūrybiškumą be konkurencingumo. Konkurencija vyksta tada, kai žmonės yra susitelkę į save. „Kaip kitam gali pasisekti geriau už mane? ir tu bandai pralenkti kitą žmogų. Toks požiūris yra anti-joga, nes sukelia pavydą ir agresiją. Kai konkuruojate su kuo nors, pavydite kito žmogaus pasiekimų. Taigi, vystykite savo kūrybiškumą be konkurencingumo jausmo. Tiesiog atlikite savo pareigą pagal savo galimybes.
  4. Nieko nesitikėkite. Atlikite viską teisingai kaip savo pareigą, ir jei rezultatas bus geras, priimkite tai kaip premiją, tačiau neturėkite jokių lūkesčių dėl rezultato. Paprastai jūs susitelkiate į rezultatą ir tikitės tinkamo rezultato, ko pasekoje pasirenkate netinkamą metodą. Karma jogas pakeičia šį požiūrį.
  5. Būkite nedarytojai. Pajauskite, kad „aš tai darau ne dėl savo malonumo. Aš darau tai kaip savo dharmą. Aš tik instrumentas. “
  6. Ir paskutinė, visada išlikite laimingą, kad ir ką bedarytumėte.

Tai yra šeši karma jogo požiūriai, kuriuos jis turi vystyti. Ar galite jais vadovautis? Daugelis jūsų pasakys, kad atliekate karma joga, tad paklauskite savęs, kiek iš šių nuostatų pritaikėte savo gyvenime. Realybėje daugeliui žmonių karma joga lieka tik filosofija. Turėti tą aiškumą, kur kiekvienoje situacijoje gali pamatyti savo dharmą ir likti tinkamume, įsitikinti, kad viskas, ką darai, yra galimybė mokytis ir augti, turėti tą polėkį, kuriame tu duodi viską, palikdamas dar vietos kitiems, turėti objektyvumo, kai nėra jokių lūkesčių, turėti tą nuolankumą, kai tu visai neįtrauki savo ego ir negalvoji „aš tai darau“, turėti to optimizmo, kuriame gali išlaikyti savo laimę, kad ir koks būtų veiksmo pobūdis – visa tai nėra lengva. Tačiau tai yra kelias į ramybę ir pasitenkinimą gyvenimu, todėl mūsų rišiai ir išminčiai pabrėžė karmos jogos svarbą.

Svamis Niranjanananda Sarasvati – Joga Čakra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments