Aš esu

By | 2020 23 liepos

K: Jei jūs esate anapus žodžių, tai apie ką mes galime kalbėti?
Viskas ką jūs sakote turi metafizinę prasmę; nėra jokio vidinio prieštaravimo. Tačiau, jūsų žodžiai nėra maistas man. Tai visiškai nepatenkina mano dabartinių poreikių. Kai aš prašau duonos, jūs man duodate deimantus. Jie yra nuostabūs, be abejonės, bet aš esu alkanas.

A: Nėra taip. Aš siūlau tau būtent tai ko tau reikia – prabudimą. Tu neesi alkanas ir tau nereikia duonos. Tau reikia nusimesti, atsikratyti, atsiriboti nuo viso to. Tai kuo tu tiki, kad tau reikia iš tiesų tau to nereikia. Tavo tikrąjį poreikį žinau aš, o ne tu. Tu turi sugrįžti į būseną Aš esu – tavo natūralią būseną. Bet kas kitas ką tu įsivaizduoji yra iliuzija ir kliūtis.
Patikėk manim, tau daugiau nieko nereikia, tik būti tuo, kuo tu esi.
Tu įsivaizduoji, kad padidinsi savo vertę kažką pridėdamas. Tai lyg auksas įsivaizduotų, kad pridėjęs vario jis pakels savo vertę. Pašalinimas ir apsivalymas, atsisakymas visko, kas yra svetima jūsų prigimčiai. Visa kita yra tuštybė.

K: Lengviau pasakyti, nei padaryti. Žmogus ateina pas jus su skrandžio skausmu, o jūs jam patariate atsisakyti skrandžio. Žinoma, be proto nebus ir problemų. Bet protas yra čia – labai apčiuopiamas.
A: Tai protas tau sako, kad jis yra čia. Neapsigauk. Visi tie nesibaigiantys argumentai apie protą yra sukurti pačio proto, dėl jo pačio saugumo, tęstinumo.

K: Pone, aš esu nuolankus ieškotojas, o jūs esate pati Aukščiausioji Tikrovė. Dabar ieškotojas atvyko pas Aukščiausiąjį, kad pasiektų nušvitimą. Ką daro Aukščiausiasis?
A: Klausyk tai ką aš tau sakau ir nejudėk nei per žingsnį nuo to. Mąstyk apie tai nuolatos ir apie nieką daugiau. Pasiekęs taip toli, palik visas mintis, ne tik apie pasaulį, bet apie save taip pat. Būk anapus minčių, tyliame būvime-sąmoningume. Tai nėra progresas, tai ko tu atėjai jau yra tavyje, laukia tavęs.

K: Tai jūs sakote, kad aš turėčiau nustoti mąstyti ir tvirtai laikytis idėjos: „Aš esu“.
A: Taip, ir kad kokia mintis kiltų šalia „Aš esu“, atsikratykite jos bet kokia kaina, nerodykite jai jokio dėmesio.

~ Guru Nisargadatta Maharaj
Ištrauka iš „Aš esu Tai“

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments